Golfové turnaje a akce 2011

Vánoční besídka (17.12.2011)

Vánoční besídka pro všechny členy a přátele Golf Clubu Zlonín se uskutečnila za hojné účasti poslední sobotu před Vánoci.

Kulturní program a vystoupení částečně zajistili členové klubu - kytara, tanec a kvíz, video... vzájemně jsme si pak v průběhu večera i rozdali malé dárky.

Vánoční atmosféru doplňovala hudba a výzdoba se stromečkem, golfovou televize a nakonec i simulátor :).

Děkujeme všem za příjemně strávený sobotní večer. A všem Vám přeje pěkné svátky.
Uvidíme se na Novoročním odpalu 8.1.2012.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Threeball (30.10.2011)

Poslední letošní oficiální turnaj (další turnaje, když počasí dovolí...) se uskutečnil za perfektního počasí a za opravdu hojné účasti hráčů.

Systém hry trochu nejasný, ale nakonec snad i dobře navolený. "Jamkovka" mezi třemi hráči, trochu upravená, abychom mohli na druhou devítku promíchat flighty.

Nejvíce bodů získala Lenka, Karel a Pavel (ten dokonce zahrál i již letošní sedmou hole-in-one na našem hřišti), tak jsme se rozhodli je vyhlásit všechny jako vítěze.

Ale ani ostatní neodjížděli s prázdnou, protože je přes zimu potřeba trénovat, obdržel každý tréninkovou maličkost (pravidla na zopáknutí, pěnové míčky, jamku a další drobnosti).

Děkujeme všem za účast, nově příchozím, že se nebáli a přišli na akci a samozřejmě za skvělou atmosféru.

Při dalších akcích se na Vás budeme těšit v příští sezóně - plán akcí bude k dispozici na našich webových stránkách v průběhu listopadu (čekají nás opět ne/tradiční turnaje, klubová tour, mistrovství klubu na jamky/rány, dny otevřených dveří a řada dalších.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Falcon Autumn Gold Invitational 2011 (23.10.2011)

Již třetí turnaj (druhý letošní - první jarní, druhý podzimní) uspořádali na našem hřišti basketbalisté Sokola Pražského A.

Ranní teploty kolem nuly ke hře přímo nelákali, čaj s rumem na zahřátí však zabral a tak se mohli hráči pustit do hry. Prodloužené hole jsme neměli, ale baskeťákům to ani tolik nevadilo.

Na chvilku dokonce vykouklo sluníčko a na výsledků všech to bylo hnedka znát :)

Vítězem se nakonec stal Velda, nejlepší zhoršení si vysloužil Ras, stabilně zahrál Říman a od minule nejlépe zahrál Pepa :).

Děkujeme všem za účast, a baskeťákům přejeme mnoho úspěchů v probíhající basketbalové sezóně.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Turnaj prezidenta klubu/Stará Boleslav (15.10.2011)

Výjezd klubu na přátelský turnaj na hřiště do Staré Boleslavi se náramně vydařil. Počasí super, atmosféra super, nálada super, prostě paráda.

Turnaje se zúčastnilo 11 členů klubu, hráli jsme na stable na úpravu HCP, devět jamek. Po domluvě jsme poskládali 3 flighty, většinou začátečníci, ale všichni se poprali s hřištěm na jedničku.

Nejlépe se ale dneska dařilo jednomu hráči, který zahrál celkový výsledek 50 ran (PAR hřiště 34), a uhrál 27 stable. HCP před 54, HCP po 45 - Marek Pekárek, gratulujeme.
Na druhém místě se umístil Erik Schopf (21 stable) a třetí skončil Viliam Blumtritt (21 stable).

Zpětná vazba od všech zúčastněných byla velice pozitivní, což nás vede k tomu, že od příštího roku v klubu zorganizujeme Tour pro hráče s HCP s několika turnaji na znormovaných hřištích na úpravu HCP.

Rád bych všem poděkoval za účast, na dalším turnaji na viděnou (pro přespolní/členy/nové zájemce/přátele se uskuteční další turnaj 30.10.2011 - Threeball - na hřišti ve Zloníně.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Mistrovství klubu ve hře na rány 2011 (09.10.2011)

Jeden z letošních nejdůležitějších klubových turnajů je za námi.
Počasí se ne úplně vydařilo (vítr, déšť... a brutální zima! :), i přesto se turnaje zúčastnilo 13 hráčů (bohužel několik jich svojí účast odřeklo právě kvůli nemocem...).

Je až neuvěřitelné, jak řada hráčů zlepšila svůj výsledek ve druhém kole (po několika posilněních, rozsezení se v klubovně, jsem čekal pravý opak :).

Při letošním mistrovství dokonce padly 3! hole-in-one (kdo zná naše hřiště, tak ví, že na jamce číslo 7 to možné je..., ale že padnou také na jamkách číslo 6 a devět, to už je něco... u obou jsem byl a je to zážitek i pro přihlížející :). Jo a ještě větší rarita je, že na jamce 7 a šest je zahrál jeden hráč - Erik - gratulujeme!
Protože se jednalo letos již o šestou hole-in-one, stává se MŠ v Čakovičkách díky Vašim hole-in-one novým vlastníkem velkého provedení hry Člověče nezlob se.

K vítězům: letošním mistříkem (kategorie nejmenších) se stává Kuba Hýsek, mistryní klubu ve hře na rány je Jana Schopfová a mistrem klubu pro rok 2011 Ondřej Vrabec. Vítězům blahopřejeme.

Všem zúčastněným patří velké díky a těšíme se opět brzy na viděnou... (se všemi přihlášenými hráči s HCP již v sobotu 15.10.2011 na klubovém turnaji ve Staré Boleslavi).

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Turnaj akce Hraj golf, změň život (07.10.2011)

Ze dne na den snížení teploty o deset stupňů, na začátku turnaje nám trochu sprchlo ale jenom tak na zavlažení hřiště a absolventi akce Hraj golf, změň život v Golf Clubu Zlonín se pustili do turnaje, který byl určen pouze jim...

... a nebáli se toho a my jsme hrozně rádi, že sebrali odvahu a přišli si vyzkoušet turnajovou atmosféru a všichni zahráli opravdu pěkně.

Dva flighty, začátek v pět, takže čas tak akorát na zahrání jedné devítky... všichni došli za světla :).

Vítězem se s konečným výsledkem 33 ran stal Láďa, na druhém místě skončila Lenka (39), třetí místo obsadil Jirka (40).

Všem absolventům akce Hraj golf, změň život přejeme mnoho (nejenom) golfových úspěchů. Brzy zase na viděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Zlonínský FourTexas 2011 (11.09.2011)

Turnaj to byl dneska zdravě vyhecovaný, a turnaji to dodalo tu správnou atmosféru. Bojovalo se a hecovelo až do poslední jamky...

Hráli jsme tři typy her na třech hřištích/třech devítkách. Skala - Fourball, Zloňa - Foursome, Křehnáč - Texas Scramble, vše jako turnaj dvojic, a zejména dobrý výsledek při Foursome vedl k výhře v turnaji.
Každá dvojice měla ještě možnost nejhorší výsledek v každém kole škrtnout, což dodalo většině hráčů klid.

Vítězové nakonec po škrtnutí obešli 3 hřiště za 78 ran a jsou jimi Pavel a Jarda, kteří už dlouho před turnajem hlásili, že jdou vyhrát - strategie tedy byla jasná :). Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí a pěknou hru na Kotlině, kam oba vyhráli volné green-fee.

Děkujeme všem za pěknou nedělní atmosféru a také přejeme všem hodně úspěchu do dalších turnajů, zejména těm, kteří byli dnes na svém prvním turnaji (Lenka, Karel, Jarda).

Na dalším turnaji brzy na viděnou...

PS: jako fotograf, rozhodčí, divák jsem během turnaje nachodil 2,5km a spálil 500 kalorií, což odpovídá zhruba jedné tatrance nebo pěti bramborám :)

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Céčkový 2011 (28.08.2011)

Dnes se nás sice nesešlo tolik, ale turnaj měl skvělou atmosféru. Počasí vyšlo na jedničku a turnaj se tak rozumně protáhnul na ještě jednu hru pětiflightu.

Poprvé jsme vyzkoušeli hru na zlonínské stable - ukázálo se, že by to mohlo být zajímavé zpestření ke zlonínskému hendikepu.

Stejbly za jednotlivé jamky a další stejbly za nejvíce vyhraných céček při čáře, tudy vedla cesta k vítězství v turnaji...

Vloženou soutěž, včetně krásných cen (vypichovátka Taylormade a Callaway) zařídil David - střelba ze vzduchovky na terč (v leže a ve stoje). Patří mu velké díky, bylo to příjemné zpestření. Vítězem se stal Viliam, který vystřílel na terči z deseti pokusů 80 bodů. Gratulujeme.

Turnaj samotný byl dnes hodně překvapivý. Výsledky na rány se pohybovaly kolem 70-ti, což je docela dost. Hrálo se ale na stable a tady vyhrál s náskokem tří bodů (36 stable) Pavel - blahopřejeme k vítězství a k první ceně: poukázka na Indoor Skydiving. Na druhém místě skončil David (33), třetí místo obsadil Ondra (32).

Sezóna se pomalu ale jistě blíží ke konci, a nás čeká ještě Mistrovství klubu ve hře na rány - to si nenechte ujít, ale předtím ještě 10.9.2011 - FourTexas (Foursome/Fourball/Texas Scramble dvojic). Brzy naviděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Cross Country 2011 (30.07.2011)

Naše hřiště vlastně už takové cross country je, tentokrát byly ale jamky ještě výrazně prodlouženy a hřiště se tak stalo skutečnou výzvou.

Počasí se tentokrát moc nevydařilo, první flighty šly na hřiště za pěkného deště, ten ustál až asi dvě hodiny po začátku (klubovna tak byla zase po delší době narvaná k prasknutí a při 14 stupních venku se pustila i kamínka a vařil se grog... :).

O tom jak těžké hřiště bylo svědčí i fakt, že za celý turnaj padla pouze 4 birdie (Kubík na 6 jamce, Láďa na 1, Erik na 2, Michal na 4). Celý turnaj se také díky třem kolům (3x 6 jamek) protáhnul až do pozdních hodin a poslední flight tak v podstátě dohrával "naslepo", což některé zřejmě stálo vítězství...

Turnaj to byl jeden z letošních nejvyrovnanějších - vítěz vyhrál pouze o jednu ránu, stejně tak rozdíl mezi druhým a třetím byla jedna rána. Vítězem a novým majitelem poukázky na Segway Tour Prahou se s výsledkem 79 stává Erik - gratulujeme a přejeme ať si segway užije.

PS: rána dne - Viliam rána na šestce na cestu do outu, odraz, odraz od klubovny, odraz a zpátky na hřiště do půdy v opravě - dva metry od greenu :).

Všem zúčastněným patří velké díky, že i za deště na turnaj přijeli a odehráli ho celý. Na dalším turnaji na viděnou - Céčkový 20.8.2011.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Vrabčí hod(n)y 2011 (09.07.2011)

... aneb porazte prezidenta Golf Clubu Zlonín si nenechalo ujít 9 hráčů, nutno uznat, že mu to většina z nich nenechala "zadarmo"...

Začínali jsme již osvědčeným zlonínským "canon startem", novinkou bylo rozdělení flightu do druhého kola podle výsledku v prvním kole - podobně jako na mistrovských soutěžích - hráči s nejlepšími výsledky z prvního kola tvořili první flight, ostatní útočili z druhých řad a je třeba přiznat, že úspěšně... Po delší době jsme také hráli se zlonínským HCP.

Na výhru a tedy porazení prezidenta klubu "stačilo" 62 úderů. Přes tuto hranici se nakonec přehoupli dva hráči - Erik (59-čekalo se :) a Lenka (60-hodně milé překvapení :) - té se hra neuvěřitelně povedla, o čemž svědčí také letošní již třetí hole-in-one na našem hřišti. Gratulujeme.

Velké díky za hru a účast patří také dvěma malým hráčům - Kubíkovi a Fílovi. Nebáli se konkurence "dospěláků" a na hřiště se pustili se vší parádou.

Díky všem hráčům za účast a perfektní sobotní atmosféru, brzy na viděnou - 30.7.2011, Cross Country.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Minigolfový putter 2011 (17.06.2011)

Pro všechny milovníky minigolfu, ale nejenom pro ně byl na páteční večer připraven turnaj v patování.

Účast byla hojná a turnaj se protáhl až do večerních hodin... Počasí bylo ideální, a atmosféra byla během celé akce perfektní.
Nejlepšími "patéry" byl David, Áda a Kubík, ostatní se ale také nenechali zahanbit.

Po turnaji ještě probíhala volná hra, objednalo se nějaké jídlo, popíjelo se, prostě pohoda.

Děkujeme všem za účast a těšíme se brzy na viděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Otevření TreeGolf Driving (11.06.2011)

Zařízení na trénink krátké hry (hřiště) a přihrávek (krátký driving range) fungují v klubu již nějakou dobu. Trénink dlouhé hry však zatím zůstal trochu opomenut.

To se mění od dnešního dne, kdy je možné u nás trénovat také odpaly s dlouhými železy.
TreeGolf Driving je speciální odpaliště s možností tréninku odpalu do sítě (ta je vzdálena asi 20 metrů od odpaliště).

S tréninkem dnešním dnem začalo několik našich členů a dalších návštěvníků, kteří měli možnost si odpal vyzkoušet.

Nechyběly samozřejmě dovednostní soutěže, tak jak se na správné otevření sluší a patří. Vítězi speciálních soutěží se stali: shortest drive (nejkratší odpal) - Pavel, nearest to the tube (nejblíže trubce) - Erik, the most beautiful drive (nejkrásnější drive) - Evča, ženskost se v odpalu nezapřela :).

Přijďte si i Vy vyzkoušet nový TreeGolf Driving a odpalte několik míčků "jen tak" nebo jako trénink...

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Zlonínský víceboj 2011 (05.06.2011)

Všichni, kdo si nechali ujít Zlonínský víceboj o hodně přišli... Pohoštění a hry byly připraveny, tak se všichni účastníci dobře vešli na hřiště a alespoň se dobře najedli :).

Celý turnaj se nesl díky malému počtu hráčů v poklidném duchu, téměř po každé aktivitě byly pravidelné přestávky na občerstvení a nápoje :).

Konečným vítězem se stala Evča Dolejší, která v podstatě rozhodla o svém vítězství při hře kroket, kde zahrála jednoznačně nejlépe ze všech (pouze 20 úderů na projetí všemi brankami).

Vítězům i všem účastníkům letošního víceboje děkujeme za účast a budeme se těšit snad už opět v hojnějším počtu na dalším turnaji.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Mezinárodní den dětí 2011 (01.06.2011)

Den, kdy děti mohly, co se jim zlíbilo, se konal sice za ne moc pěkného počasí, ale nepršelo a to bylo asi nejdůležitější. Děti měly možnost si zkusit řadu zahradních her - kroket, kroužky, minigolf, kuželky, ale samozřejmě také golf a jsme rádi, že i v řadách malých golfistů se začíná objevovat pro ostatní vážná konkurence.

Každý prcek obdržel na konci dne sladkost a čestnou medaili, která udělala radost nejenom dětem... :)

Děkujeme a přejeme ještě alespoň takto všem dětem pěkný Mezinárodní den dětí. Příště se těšíme opět na viděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Filipcup 2011 (28.05.2011)

Již 2. ročník narozeninovo/svátkového turnaje se uskutečnil v sobotu 28.5.2011 po pátečním zataženém dni, bylo v sobotu příjemně, ani vedro, ani déšt, prostě ideální počasí na golf.

Většinu startovního pole tvořili kamarádi oslavence, jeden flight byl složen z doprovodu, celkem 14 hráčů.

Všichni kamarádi byli začátečníci, takže proběhlo před hrou seznámení s golfem, tak aby všichni byli připraveni na hru.

Vítězem byl nakonec Tom s výsledkem za devět jamek (šlo se ve volném tempu, pilo se, jedlo se, slavilo se...) 41 ran, na druhém místě skončila Gábina a třetí místo obsadil Filip.
Vítězům i všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za hladký průběh celé akce.

Příště se těšíme naviděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Drive is funny, PUTTING IS MONEY 2011 (22.05.2011)

1. ročník turnaje o oficiálního mistra patování na našem hřišti se uskutečnil za "letního" počasí. Z plánovaných tří kol (3x 6 jamek) bylo nakonec kol 6, prostě to patování "odsejpalo" :).

Větší klid na hřišti při turnaji snad ještě nebyl. Každý ctil klid pro patování, takže bylo slyšet každé šeptnutí, za to patří velké díky všem zúčastněným.

Nejvíce padaly "dvojpaty", ale objevilo se i několik "falešných" hole-in-one, bohužel také několik pětek a šestek?! :/

Vítěz obešel 6 kol (36 jamek) s výsledkem 78. Erik Schopf se tak stává oficiálním patovacím mistrem na hřišti ve Zloníně. Gratulujeme.

Těšíme se na Vás všechny - ne/členy, nové tváře - zase u dalšího turnaje (Zlonínský víceboj 2011, 4.6.2011).

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


O mistra Zloníňana 2011 (14.05.2011)

2. ročník oficiálního turnaje o zlonínského mistra golfu byl plný překvapení... Titul obhajoval Michael Schopf, řekněme to hned na začátku obhájil :)... i když to bylo tentokrát těsně (výsledek 59 ran - na druhém místě 61). Gratulujeme.

Kromě titulu mistra se však také hrálo o bag s holemi, cenu kterou věnoval do turnaje David Šimůnek - děkujeme moc, udělala velkou radost! Na některé však tato informace měla velký dopad a pod tíhou možnosti výhry krásného bagu se také podepsalo jejich výsledné skóre, nervozita narůstala. Bag to byl opravdu krásný, viz fotogalerie... :)

Některé to však vůbec nerozhodilo, a tak letos poprvé (a vlastně oficiálně vůbec poprvé na turnaji po dobu činnosti Golf Clubu Zlonín) padly HNED DVĚ!!! hole-in-one! První Jana Schopfová na pětce a druhá na sedmičce David Šimůnek (v prvním kole mu k hole-in-one scházelo asi 10cm, tak si to ve druhém kole vynahradil). Gratulujeme a zároveň hlásíme první oficiální hole-in-one na našem hřišti!

Děkujeme všem zlonínským (i nově příchozím slečnám, které hrály golf vůbec poprvé) za účast. Budeme se těšit na další setkání, rádi příště uvidíme i další ne/členy nebo nové zájemce.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Golf úplně jinak (07.05.2011)

Další z řady letošních netradičních turnajů byl připraven na sobotní odpoledne. Netradiční jamky, netradiční pořadí, netradiční ceny, tak by se dal v krátkosti charakterizovat sobotní turnaj.

Hůl i míčky jsem potřebovali ale originál jamky moc ne :).
1. potřeba zahrát pouze birdie nebo hole-in-one na patovací jamce, jiný výsledek se nepočítal, 2. trefené kolíky přidávaly rány, 3. v průběhu hry nazvaná kyblík, 4. síťka na driving range z odpaliště, 5. bankr ("hole-in-one" tady padlo hned několik - 12x ze 30-ti, Lenka a Viliam dokonce ve všech třech kolech - super!, což Viliam komentoval slovy: 3x hole-in-one na stejné jamce se mi ještě nepovedlo :), 6. košík, jednoznačně nejtěžší jamka (maximální skóre na každé jamce bylo 10, tady padala desítka nejčastěji - 24x ze 30 pokusů - hrálo se 3x 6 jamek).

Turnaje se zúčastnilo 10 hráčů, kteří byli zvědaví, co je "Golf jinak". Výsledná skóre se pohybovala kolem 100 ran. Vítězi Michaelovi však stačilo k výhře pouze 78 ran (jednoznačně díky perfektně zahraným jamkám síťka a košík). Gratulujeme. Druhé místo obsadil Marek (94) a třetí dělené Erik a Michal (96).

A protože šlo o Golf jinak, tak i ceny byly netradiční. Vítězové si odnesli domu založený green (s podmínkou, že tyhle netradiční "poháry" přinesou ukázat na Mistrovství klubu ve hře na rány, jak se o ně pěkně starají... :) a hráč na posledním místě si domů odnesl písek z bankru, i když hra do něho byla dnes vlastně povolena... :)

Věříme, že se všem zúčastněným netradiční turnaj líbil a budeme se těšit na další setkání, snad se přidají i další ne/členové...

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


poVelikonoční turnaj dětí a rodičů 2011 (01.05.2011)

Takovýhle nápor hřiště letos ještě nezažilo. Turnaje se zúčastnilo 9 rodin, tedy více než 30 hráčů! Důležité je, že jsme se všichni vešli.

Na začátku proběhlo pro všechny krátké seznámení s držením hole a švihem. Poté už šli jednotlivé flighty/rodiny "na to".
Hráli jsme Texas Scramble - každá rodina měla dva míčky, vybrala lepší a z toho místa pokračovali opět oběma míčky na jamku. K výhře však nestačilo pouze golfové umění, ale také znalost pohádek. Součástí totiž byl i kvíz... u každé jamky se nacházela otázka, na kterou bylo potřeba správně odpověďět. Počet ran na jamce a počet bodů za správně zodpovězenou otázku, byl celkovým výsledkem dané jamky.

Vítězi dětského turnaje se stali Svobodovi (skóre 31+9), druhé místo Petrovovi (35+9) a třetí místo Pavlíkovi (37+9). Vítězům gratulujeme.

Aby ale ostatním, kdo neskončili mezi prvními, nebylo líto, že jedou domu s prázdnou, bylo připraveno malé překvapení. Na hřišti bylo schováno několik vajíček, čokoládek, bonbónů a dalších drobností, na které se vrhly děti, hned v momentě, kdy se o schování sladkostí dozvěděly... :)

Děkujeme všem za účast a těšíme se brzy na viděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Jednohůlkový a čarodejnický 2011 (30.04.2011)

Krásné počasí nás opustilo po sedmi odehraných jamkách zlonínského canon-startu, výbornou atmosféru nám to však nepokazilo. První kolo se dohrálo za mírného deště. Vynucenou pauzu využili některé flighty na posilnění, doslova :). Naopak některé flighty hráli i když už skutečně lilo jako z konve, dohrát turnaj bez ohledu na počasí, není divu, že flighty, které se po prvním kole "zdrželi" v klubovně na hřišti dohrávali druhé kolo sami :).

Na druhou stranu, dva ze tří hráčů z posledního flightu skončili na bedně, takže v tom posilnění něco bylo! :)
Hráli jsme s odečtem ran, dle našeho HCP, což pro někoho byla úspora 8-mi ran. Vítěz však nepotřeboval žádnou ránu k dobru a vyhrál s výsledkem 67 ran - 1. místo Erik Schopf, 2. místo Jana Schopfová a 3. místo David Šimůnek. Gratulujeme.

Po turnaji následovala ještě přátelská hra 6-ti členého flightu a poté už byl čas na oheň a opékání špekáčků. Turnaj tak skončil čarodejnicky až za tmy...

Děkujeme za perfektní atmosféru během celé akce a těšíme se na další akci - 7.5.2011 - Golf jinak (to tu ještě nebylo...).

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Mulligan 2011 (17.04.2011)

Další z řady netradičních turnajů... (za tip děkuji panu Haladovi, který psal o Mulliganu článek).
Ti, kteří už golf nějaký čas hrají, tak slovo Mulligan už určitě slyšeli :). To nejdůležitější je, že každý hráč měl v poli (ne na greenu) možnost jedné opravy rány (celkem 18 Mulliganů), nevyužité Mulligany se mohli použít na dalších jamkách. Vložená soutěž byla, kdo přinese do klubovny nejvíce nevyužitých Mulliganů...(můj osobní tip bylo kolem 5-ti Mulliganů :).

Všichni hráči se shodli, že systém a sranda-turnaj formou Mulliganů se podařil. To, že měl každý možnost opravovat ránu, řada hráčů využila k riskování, ale i k pohodové psychice, že pokaženou ránu mají následně možnost opravit.
Mulliganů bylo zahráno skutečně hodně, nejvíce jich však přinesl Michal Hubáček, neuvěřitelných 12 nevyužitých Mulliganů, s poznámkou, že jemu se zdálo, že není co opravovat (výsledek 68 skutečně není špatný, takže tomu rozumím :).

Třetí míst s počtem 59 ran obsadil Viliam, na druhém místě skončil David - 57 ran a o jednu ránu dělili první místo "Schopáci" - Erik a Michael. Vítězům na rány i vložené soutěže gratulujeme.

Na závěr turnaje se podávala grilovaná krkovička, sluníčko svítilo, bylo krásně teplo, terasa byla naplněna k prasknutí a všichni se skvěle bavili.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další turnaj 30.4.2011 - Jedna hůl.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Zlonínský zahajovací foursome 2011 (26.03.2011)

Předpověď počasí už od začátku týdne nebyla na víkend nic moc, ale počasí naštěstí vyšlo, dokonce i svítilo sluníčko. Před děšťěm, který zastihnul poslední flighty se pak všichni schovali v klubovně, kde se i následně vyhlašovaly výsledky.

Bylo vidět, že řada hráčů přes zimu nelenila a (určitě) trénovala, protože nebyl vidět žádný výpadek ve výkonnosti.
Prvního letošního turnaje se zúčastnilo 8 dvojic (zvoleno na žádosti příchozích, někdy pár, někdy kamarádi, někdy sourozenci...).

Bylo vidět několik krásných ran, některé trošku ulítly, ale to už ke golfu patří, to pak přišlo na řadu "fóóóór" :).

Třetí místo Pavel a Filip, druhé místo Mirek a Mirek a na prvním místě se umístili bráchové Michael a Marek s výsledkem 71 ran. Ceny pro vítěze byly tekuté a sladké :).

Vítězům gratulujeme a ostatním děkujeme za příjemnou atmosféru a těšíme se na viděnou na dalším turnaji.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Novoroční odpal 2011 (09.01.2011)

Sezóna ještě ani zdaleka nezačala, ale první akce v novém roce přilákala více než dvacítku členů. Byla mlha a sychravo, teplota něco málo kolem nuly, na driving range sníh (odpalovalo se na krátkém driving range, protože na nově budovaném byla po oblevě kalamita), ale odpaliště bylo uklizeno, míčky a hole připraveny, takže jsme mohli zahájit letošní sezónu novoročním přípitkem, odpalem a dvěma soutěžemi.

Začínalo se klasicky přípitkem a novoročním odpalem v podání všech zúčastněných. Soutěže na vzdálenost (hráli jsme na vzdálenost 50m - každý měl možnost pěti míčků) a na přesnost (hrálo se na terč 3x3m do vzdálenosti 60m - opět každý 5 míčků) se zúčastnila velká většina.
Soutěž na vzdálenost vyhrála Marta Blumtrittová, která trefila míček na vzdálenost 110cm od 50m. Na druhém místě skončil David Šimůnek (220cm) a na třetím místě pak neznámý hrdina, nikdo se k tomuto míčku nehlásil a to ležel krásných 230cm od 50m :).
Soutěž na přesnost byla během odpalů upravena..., stačilo terč zasáhnout (3 body, kdyby míč zůstal v terči - 5 bodů). Zde byli nakonec vítězové tři (každý získal krásné tři body :) - Filip Mareš, Michal Hubáček a Lukáš Cyrankowski. Všem vítězům gratulujeme.

Zároveň bychom chtěli všem zúčastněným poděkovat za pěknou atmosféru, snad jim nebyla taková zima :). Těšíme se na další akci a ještě jednou přejeme úspěšný rok 2011.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Otevírací doba

Areál:
Sezóna: duben až říjen.
Mimo sezónu: zimní greeny, driving range.

Hřiště a driving:
Po rezervaci času.

Cena

PAR3 (1x 9 jamek)
Po-Ne, svátky: 150,-
Děti: 110,- nebo zdarma

Driving (50 míčků)
Po-Ne, svátky: 75,-
Vstup (nečlen): 75,-

Adresa

Golf Club Zlonín:
Obec Zlonín
Praha - východ
(mapka)

Info

+420 731 589 638