Golfové turnaje 2010

Texas Scramble 2010 (30.10.2010)

Ačkoli to podle fotografií nevypadá, tak počasí na konec října bylo perfektní (kdybychom začali ještě o něco později, tak to bylo skoro na tričko).

Přihlášení hráči byli rozlosování do trojic, hrál se klasický Texas s jednou úpravou pro naše hřiště (u každého hráče v týmu/flightu se musely počítat alespoň dvě první rány v každém kole, jedno na jaké jamce - důvodem byl fakt, aby celý tým netáhl pouze jeden hráč).

Nespočet PARů a 12 birdie ozdobilo letošní Texas Scramble, od hole-in-one nás (Filipa :) na 17 jamce dělilo pouze deset centimetrů... Vítězný tým nakonec obešel hřiště s výsledkem 53 (jeden pod PAR hřiště). Vítězný tým se sešel ve složení: Filip, Pavel a Michael - gratulujeme.

Dále bych chtěl poděkovat všem za účast, za dodržení času, skutečně jsme začali v půl desáté, a za super atmosféru.

Pro rok 2010 jsou oficiální turnaje na našem hřišti u konce, děkujeme všem, kdo se turnajů zúčastnili a doufáme, že jste si letošní turnaje užili.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Falcon Gold Classic 2010 (23.10.2010)

Na četné žádosti vedení basketbalového klubu Sokola Pražského "C" se v sobotu uskutečnil turnaj Falcon Gold Classic 2010.

Z týmu se nakonec poskládalo šest hráčů. Počasí snad ani nemohlo být na říjen lepší, a jenom to podpořilo výbornou atmosféru celého turnaje.
Baskeťáci nejdřív nevěřícně koukali na hřiště, ale vzápětí přišli na to, že hra nebude tak jednoduchá, jak to vypadá.

Aby byla hra vyrovnaná, došlo k rozdělení na golfové "amatéry" a "profíky". Aby také hra nebyla pouze o ranách za jednotlivce, došlo i k souboji mezi oběma týmy, jako vložená soutěž se také hrála Nearest to the pin, na patovací jamce, tak aby opět i "amatéři" měli možnost bojovat v této soutěži o cenu.

Vítězem turnaje se s výsledkem (hrálo se 2x9 jamek) 70 ran stal Honza Velíšek. V kategorii "profi" porazil Bárkly Omču o čtyři rány.
Vítězným týmem se stal tým s názvem Romčův tým, který součtem ran porazil tým R´M´B o tři rány (214 vs 217 ran) - kompletní výsledky ZDE.
Nakonec ale byli všichni vítězové, protože si hlavně přišli užít příjemné sobotní do/od-poledne, a to se podařilo na výbornou.

A myslím, že nebudu daleko od pravdy, ale i v roce 2011 se s baskeťákama na hřišti asi sejdeme...
Děkuji všem za účast a za dodržení golfové etikety (až na ty jedny džíny... Omčo!) a na dalším turnaji se budu těšit na viděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Rekreační turnaj "O lahvinku vínka" (09.10.2010)

Jeden z posledních letošních turnajů se uskutečnil za krásného počasí druhou sobotu v říjnu, hrálo se s vyrovnáním HCP.
Na všechny přihlášené čekala novinka v podání hry na devátou jamku, takže PAR hřiště se zvedl na 54 - devět jamek bude oficiálně otevřeno v sezóně 2011.

Vedení klubu považovalo hru na devátou jamku za změnu, která povede k ne příliš dobrý výsledkům (přeci jenom se tak kompletně změnily dvě jamky). Popravdě řečeno všechny to zaskočilo (výsledky 70 a více), avšak jeden hráč se tím nenechal rozhodit a turnaj vyhrál rozdílem třídy. Vítěz je Michael Schopf s výsledkem 57, gratulujeme, jenom si lámeme hlavu, jak změnit hřiště, aby pro příště nebyla výhra tak jednoznačná, snad Michaela plánované Cross Country trochu rozhodí a potrápí :).

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další akci. Kompletní výsledky jako tradičně v členské sekci.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Turnaj seniorů 2010 (25.09.2010)

Zájem o turnaj ze strany místních seniorů se příliš nekonal. Tak se alespoň sešla partička klubových "seniorů" (snad se neurazí :) a jednoho nečlena, kteří si to rozdali na hřišti Skala mezi sebou.

Není velkým překvapením, že s výsledkem 58 a 60 ran hráli oba semifinalisté letošní "jamkovky. Výsledek 58 zahrál Erik Schopf. Nebýt trefeného stolu a tedy outu (a výsledku 9 na druhé jamce) pak by o vítězství bojoval i Mirek Mareš, který měl po prvním kole krásných 30 ran.

Nešlo asi ani tolik o to soutěžit ale spíše si dobře zahrát a poseďet, ještě předtím než do Zlonína dorazil déšť.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další akci.


Mistrovství klubu ve hře na rány - 1. ročník GCZ (18.09.2010)

Po 11 měsících za výrazně lepšího, ba dokonce super počasí, se na hřišti ve Zloníně uskutečnil 1. ročník Golf Clubu Zlonín ve hře na rány. Klubová atmosféra se opět povedla skvěle, za což i mluví jednotlivé výsledky.

Na hru se sešlo 14 hráčů, kteří soutěžili o mistryni a mistra klubu ve hře na rány.

Atmosféra a složení v jednotlivých fligtech se povedlo (snad) na výbornou, a je-li pohoda při hře, pak je pohoda i při konečném zúčtování. Vše doplněno o skvělou obsluhu a občerstvení - párky v rohlíku, dorty a nápoje.

Mistryní klubu ve hře na rány se pro rok 2010 stává Lenka Hubáčková, a mistrem klubu pro rok 2010 je, současně s novým a oficiálním rekordem hřiště a zcela zaslouženě, protože vyhrál rozdílem třídy, Michael Schopf s neuvěřitelným výsledkem 48 ran. (par hřiště). Vítězem dětské kategorie se stala Julie Hradcová. Vítězům "mistrům" pro rok 2010 gratulujeme.

Již tradičně bychom rádi poděkovali všem za perfektní atmosféru během turnaje, také těm, kdo se přijeli na turnaj podívat a všem, kteří se podíleli na přípravě samotného turnaje.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Turnaj jedna hůl (21.08.2010)

S jednou holí to je trošku netradiční, ale protože se u nás běžně hraje stejně jenom se dvěma, tak to zase taková změna nebyla. Každý patoval (většinou "péčkem") jak uměl - hokejově, hranou...

Počasí se vydařilo a tak i na vyhlašování se všichni sešli v klubovně, kde je vždycky příjemně.

Hrálo devět hráčů, hráli jsme Křehnáče a nově s odečtením HCP (x počet ran k dobru, dle výkonnosti). Dokonce se sešlo i více hráčů s HCP než bez (takže se rány odečítaly pouze u čtyř hráčů).

Vítěz turnaje po odečtu dvou ran je Michael Schopf s výsledkem 57 (-2). Gratulujeme. Vložená soutěž nearest to the pin na jamce č. 3 zůstala bez vítěze.

Děkujeme všem za účast a taky za švestkový koláč :).

Na další akci na viděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Turnaj dvojic (26.06.2010)

Hrálo se systémem, dvojice = jeden míček, ideální hra na rodinné hádky typu, já bych to dal apod. :) Nic takového se ale vůbec nekonalo. Možná to bylo počasí, které se opět podařilo nebo celková pohodová atmosféra, každopádně na hřišti se bylo na co koukat (vždyť taky téměř všichni poctivě během týdne trénovali).

Dvanáct hráčů, šest dvojic, 8x birdie, nespočet PARů a hřiště Zloňa.

Vítězná dvojice obešla 16 jamek s výsledkem 53 ran. Vítězi turnaje jsou Michael Schopf a Erik Schopf (všechny výsledky jsou k vidění v členské sekci).

Za vedení klubu bych chtěl všem poděkovat za účast. Díky patří také těm, kteří turnaj pojali opravdu golfově (oni už budou vědet... :). Zárověň bych poprosil napříště k větší dochvilnosti.

Děkuji a na další akci naviděnou.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


O mistra Zloníňana 2010 (29.05.2010)

První turnaj pro obyvatele Zlonína se uskutečnil za opravdu krásného počasí poslední sobotu v květnu.

Celkem se do turnaje přihlásilo 15 hráčů, vítězem mohl být však jen jeden. Pět flightů odehrálo dvě kola, ve většině případů se zlepšením v druhém kole.

Trénink, kterému se někteří dlouho před turnajem věnovali se nakonec skutečně vyplatil a vítěz obešel hřiště s výsledkem (a dorovnaným rekordem hřiště) 53 ran. Druhé místo dělilo od vítěze pouze jediná rána.

Mistrem Zloníňanem pro rok 2010 se stal Michael Schopf.

Vítězi turnaje gratulujeme. Děkujeme také všem za účast a za pohodovou atmosféru. Na všechny se budeme těšit při další podobné akci.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Filipcup 2010 (29.05.2010)

Zdálo se, že dva turnaje v jednom dni budou opravdu náročné. Akce na oslavu narozenin a svátku Filipa se však nesla v naprosto perfektním duchu.
Oslavenec, jeho kamarádi a doprovod se postarali o dokonalou atmosféru. Po prvním kole se gratulovalo, podávala se pizza a hráči ve volném a pohodovém rytmu odehráli i druhé kolo. Dohrávalo se naboso, bez triček, počasí bylo stejně jako celý den parádní a konečný výsledek nebyl už asi ani tak podstatný.

Vítěz (většina hráčů hrála golf úplně poprvé - možná mezi nima byl i začínající Tiger.. :) nakonec odehrál dvě kola za velmi pěkných 61 ran.

Oslava spojená s golfem se podařila dle našeho názoru na jedničku i ohlasy byly pozitivní, tak zase někdy příště se budeme těšit...

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín


Zahajovací klubový turnaj 2010 (24.04.2010)

Zahajovali jsme toho opravdu hodně. Kromě otevření hřiště pro sezónu 2010, to bylo zprovoznění klubovny, kterou se podařilo dát dohromady v opravdu mezním termínu, a dále také rozšíření hřiště.

Ještě něco málo před devátou to vypadalo, že jsme si spletli termín konání... ale přesně v devět přijeli první čtyři hráči a pak už to šlo ráz na ráz.
Po slavnostním přivítání a zahajovacím odpalu pana viceprezidenta, proběhlo krátké seznámení s hřištěm, základními pravidly a švihem a první flight mohl nastoupit na hru.

Celkem se sešlo 17! hráčů, na výsledek a o ceny hrálo nakonec 14 hráčů (4 flighty).
A snad i díky počasí, které se podařilo opravdu na jedničku, se do klubovny nosila krásná čísla (šest hráčů kolem 60 ran, všichni hráči - i úplní začátečnici připisovali na některých jamkách PAR). V klubovně se hráčům a všem fanouškům podávalo občerstvení a nápoje.
O druhé místo se nakonec s krásným výsledkem 56 ran dělila Lucie Králová a Tomáš Pokorný.

Vítězem a také staronovým držitelem rekordu hřiště se s výsledkem 53 ran stal Jan Omelka.
Gratulujeme vítězi, ale i všem zúčastněným, kteří se postarali o skvělou atmosféru.

Oficiální rekord hřiště tak je po tomto turnaji 53 ran.

Rádi bychom tímto poděkovali všem za účast a skvělou atmosféru a také všem, kdo nám při přípravě turnaje pomohli.

Fotografie

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín Golf Zlonín

Golf Zlonín


Otevírací doba

Areál:
Sezóna: duben až říjen.
Mimo sezónu: zimní greeny, driving range.

Hřiště a driving:
Po rezervaci času.

Cena

PAR3 (1x 9 jamek)
Po-Ne, svátky: 150,-
Děti: 110,- nebo zdarma

Driving (50 míčků)
Po-Ne, svátky: 75,-
Vstup (nečlen): 75,-

Adresa

Golf Club Zlonín:
Obec Zlonín
Praha - východ
(mapka)

Info

+420 731 589 638